Perşembe, Aralık 11, 2008

Bayram ziyaretine gitmek istiyorum..El öpmek istiyorum..Harçlık alıp bayram sonu hasılatları saymak istiyorum..Bu isteklerim 6 yıldır İzmir'den uzakta olup telefonda geçen bayramlaşma fasıllarına sıkılmamın bir nevi haykırışları oldu sanırım..
En azından ailem yanımda olduğu için şanslıyım.Hepinize ailenizle ve tüm sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel bir bayram diliyorum..
*eski yazılarımdan bir alıntı yaparak hala tebessümle hatırladığım ufak bir anımı paylaşmak istiyorum...


4-5 yaşlarındaydım.iskenderunda askeri lojmandayız..malum kurban bayramı,koyun almışız,ben de sözüm ona koyun otlatıyorum bahçede,sanki köpek gezdirir gibi elimde ip.bu arada ben mi koyuna emanet edildim koyun mu bana bilmiyorum..
sonra koyun aniden tam gaz koşmaya başladı,elimde ipi var ama durdurmaya gücüm yok haliyle..ben de ayak uydurmaya başladım koyunumla koşuyoruz,ama baktım bizim koyun depar atıyor,işin komik kısmı ipi de bırakmıyorum sürükleniyorum yerde ip de elimde sıkı sıkı.aman koyun kaçmasın ama koyun beni kaçırıyor üstelik..
en sonunda lojman çıkış kapısında nöbetteki asker farketti de durumu.yetişti yardımıma..
annemler hala beni anlatır süründü yerde de koyunun bırakmadı diye.ben de hem gülerim hem de hoşuma gider,ozamandan belliymiş cadılığım.tuttuğumu bırakmıyormuşum:))

3 yorum:

Erkin dedi ki...

Mutlu Bayramlar:)

ayci dedi ki...

daha cok post yazmani istiyorum!

Erkin dedi ki...

Sevgili doktorcum, gönlünden geçenleri melekler, aklından geçirdiğin iyi notları hocaların, sevgi dolu bakışlarını sevgilin, neşe dolu güzel dakikalarını anne ve baban, hasret dolu yazıları biz dostlarınla bu yeni yılda özlemle kutlarız, nice güzel günlere....