Cumartesi, Ekim 14, 2006

pamukların yüz karası...


sevgili orhan pamuk;

bir pamuk olarak, size nobel ödülünüze ilaveten "en kirli pamuk" ödülünüzü takdim etmek istiyorum...

14 yorum:

>>MustafA dedi ki...

dikenler arasına düşüpte parça parça olasıca sana pamuk ismi yakışmıyorr pamukların en hayırsızı 301. madeye aykırı o sözlerini sölemesen sana nöbelciler selam dahi vermezlerdi:)

Pamuk ablam hayırlı akşamlarr nasılsın iiisn inşallah bende iiim allah razı olsun aşk meşk uzak artık artıkın bekar takılıyom bi hayranın olarak senden imzalı bi resmini istiom:)

seni seviom hayatında başarılar diliyorum mutlu umutlu huzurlu ve esen kall:))))

Menapoz Abla dedi ki...

saol mustafam eksik olma..oamuk ablan da seni çok sewio...kendine iyi bak...haftasonları daha cok buralarda oluorum...görüşürüzz...

>>MustafA dedi ki...

ama bloguma ugramaman benii üsüyooo :((

gel oluymu ara sıraa:))

. dedi ki...

:( MALESEF ÖYLE OLDU :(

eysean dedi ki...

kuzum her ailede bir yüz karası vardır ama sizinki çok fena..

Salincakta Iki Kisi dedi ki...

:( uzgunuz, moralimiz bozuk, ama en azindan herkes bunun farkinda...

---OPTiO--- dedi ki...

bence o, kirli pamuk olmayi bile haketmiyo....

Menapoz Abla dedi ki...

:(

bluerose dedi ki...

o pamuk değil olsa olsa kir torbası olur türkiye hakındaki sözleri olmasa nobel ödülünü felan alamazdı.gerçi o ödül benim için hiçbir anlamı yok boş beleş bi ödül emeğiyle değil konuşmalarıyla aldığı gereksiz bir ödül.

blacklebron dedi ki...

kaleminin ucuyla sattı vatanını .. tek kelime ;
söyledim zaten ya ..

Menapoz Abla dedi ki...

yorumlarınıza katılıyorum maalesef
:(

xprodoksit dedi ki...

AŞIRI TEPKİLİ OLMAYALIM LÜTFENNN

Erkin dedi ki...

Yazarım olsun,

Vaktim oldukça okurum, bazı kitaplarda hediye olarak gelir, Pamuğun ilk Kar kitabıyla tanıştığım 2002 de Rusyanın eski önemli edebi eserlerindende ağır bir dille karşılaştım. Anlamakta zorluk çektim, birkaç sayfa sonra kitabı bıraktım satın almaktan vaz geçtim.

Yazarım olsun, ama ne olursa olsun ülkemi lekelemesin lütfen!! O zaman ben onu sevmem!! kabullenmem!!. Yazarım olsun, dışarda ülkemi el üstünde tutsun, işte ozaman onu sever ve kabullenirim.

gaykedi dedi ki...

Orhan Pamuk ve Bir milyon Ermeni !

Ermeni meselesi kadar kafamı karıştıran, kırk kafadan kırk ses çıkan nadir konu vardır herhalde...Devletin Miliyetçi korosu ve resmi görüşü beni hiç ilgilendirmiyor, çünlü bu dangalaklar bu ülkede kürt olmadığını da iddia etmişlerdi düne kadar...ve gördük çok acı bir şekilde çıktı ortaya milyonlarca kürt olduğu..halen sünni imparatorluk diyanet sistemiyle alevi yurttaşlarımızı aptal yerine koymuyor muyuz laik devlet olduğumuzu iddia ede ede..

Ermeni meselesinde aklımda bir atasözü geliyor, ateş olmayan yerden duman çıkar mı...bu duman nerden geliyor....Soykırımın tanımı Yahudi soykırımından sonra yapıldı, ermeniler bu tarihe kadar sadece büyük kıyım diyorlardı başlarına gelenlere...ve sağduyusuna güvendiğim Murat Belge olayın bugün yapılırsa soykırım sayılacağını söylüyor, peki o zaman neydi ?

http://www.gaykedi.blogspot.com/